Rodzaje makijaży

Rodzaje makijaży

 

1.Makijaż ślubny:

Stanowi połączenie makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego.  Charakteryzuje go świeżość makijażu dziennego, a trwałość wieczorowego.  Podkreśla naturalne walory urody oraz perfekcyjnie ukrywa niedostatki. Przede wszystkim panna młoda powinna czuć się wyjątkowo, komfortowo i pięknie. Profesjonalny makijaż ślubny gwarantuje świetny wygląd w świetle dziennym, sztucznym, a także na filmie lub zdjęciach.

 

2.Makijaż wieczorowy:

Jest rodzajem makijażu w którym można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Makijaż ten wykonuje się na specjalne okazje, więc ważny jest charakter imprezy i dopasowanie do stroju i fryzury.  Należy zwrócić uwagę w jakim oświetleniu makijaż będzie prezentowany, aby odpowiednio dobrać podkład i nasycenie cieni.  Zazwyczaj w konwencji wieczorowej mamy do czynienia ze sztucznym oświetleniem lub światłem świec, dlatego makijaż powinien być wyrazisty o intensywnych barwach. W zależności od okazji możemy dobrać  dodatki typu brokat czy sztuczne rzęsy. Perfekcyjne podkreślone oczy , usta , rysy twarzy tworzą doskonałą kreację którą to właśnie jest makijaż.

3.Makijaż studniówkowy:

Makijaż studniówkowy powinien tuszować wszelkie niedoskonałości skóry, które mogłyby być widoczne również na pamiątkowych zdjęciach. Lepiej zadbać o rysunek i kolor brwi, wymodelowanie policzków różem, bo to wpływa na kształt i wygląd twarzy. Kolor cieni do powiek w ślubny makijażu może być dopasowany do tęczówki oka lub akcentować dodatki jak bukiet czy biżuteria. Najciekawiej prezentują się odcienie złota i różu. Nieodzownym elementem jest eyeliner, kępki rzęs, dodające uroku i efektowny tusz. Można też sięgnać po efektowny dziecik w zewnęrznym kąciku oczu. Umalowane w salonie usta można odświeżyć błyszczykiem. Dekolt i ramiona można musnąć złotym pyłem, a twarz spryskać wodą termalną dla utrwalenia i nawilżenia całości.

4.Makijaż sesyjny:

Zdecydowanie mocno podkreśla rysy twarzy, dlatego bardzo ważne aby odpowiednio ją wymodelować.  Wymagane jest maksymalne krycie za pomocą podkładu lub kamuflażu, dzięki temu skóra w świetle mocnych lamp wygląda idealnie. Makijaż ten eksponuje kształt oczu i ust oraz tuszuje wszelkie niedoskonałości.

 

5.Makijaż kobiet dojrzałych:

Jednym z najtrudniejszych do wykonania makijaży jest “makijaż kobiety dojrzałej”. Wymaga on niezwykłej precyzji i staranności, a przede wszystkim umiaru.
Ponieważ wraz z upływem lat zmienia się gęstość skóry, twarz traci swe dotychczasowe kontury, a cera często nabiera innego odcieniu, tak ważnym jest, by świadomie wykonywać codzienny makeup.
Makijaż potrafi zdziałać cuda – podnieść optycznie małe co nieco (np.powieki), które straciły swą elastyczność, zakryć niedoskonałości cery i powiększone pory, napiąć i “wyrzeźbić” twarz. To wszystko można osiągnąć, ale potrzebnych jest parę “lekcji próbnych”, gdzie usiądziemy przed lusterkiem i ze spokojem przyjrzymy się naszej buzi – zapamiętując te partie twarzy, na których korekcie najbardziej nam zależy.